7-Day Smoothie Challenge

smuutipost

Kõik teavad kuldreeglit, et päevas peaks sööma 5 peotäit puu-ja köögivilju. Kuid sellest kinni pidada on üldjuhul raske ja päevas süüaks tavaliselt üks banaan või õun ja päevaprae kõrvale veidike salatit. Kiire ja maitsev viis puuvilju süüa on loomulikult smuuti kujul. Smuutid on meie peres alati ausees olnud. Seda kergemini tõusis mu käsi ka liituma Boost Your Self-i loodud 7 päevalise smuuti väljakutsega. Ma ei tea kas ma olen ainus, kes tunneb, et külmal talvehommikul tundub soe kaerahelbepuder palju ahvatlevam kui jahutav smuuti. Seetõttu on viimasel ajal ka smuutitamine tahaplaanile jäänud. Küll aga tõid hiljutised päikselised päevad minu majapidamises küll blenderi nurgast välja.

Tänane hommik algas küll lörtsiselt, kuid meie köögis paistis päike. Nädala alguseks sai tehtud üks kollane vitamiinismuuti. Sisse läks sinna banaani, veriapelsini, veidi külmutatud mangot, mõned astelpajud ja törts Alpro indiapähkli piima, et smuuti kreemjam saaks. Koguste kirja panemist pole ma eriti kunagi harrastanud, eriti smuutide puhul, sest kõik oleneb ju viljade küpsusastmest ja magususest. Nii palju võin ma öelda, et astelpajude ja veriapelsiniga ei tasuks liialdada, muidu võib tulemus liiga hapu tulla. Aga maitsed on muidugi erinevad.

Mõned nipid hea smuuti tegemiseks :

  • Blenderda smuuti korralikult ühtlaseks ja siidjaks. Kui arvad, et smuuti on valmis-blenderda 1 minut veel!
  • Ära lisa smuutisse liiga palju koostisosi. Lihtsuses peitub võlu.
  • Kreemisuse ja ka maitse lisamiseks kasuta mõnda Alpro piima. Näiteks kookose sõpradele soovitan Alpro coconut originali või Alpro coconut almond varianti.
  • Kui asendad söögikorra smuutiga, siis ära kogustega kokku hoia, et kõht ikka täis saaks!
  • Lisaks banaanile on ideaalne smuuti põhi ka spinat, mis ei anna tugevat maitset ega palju kaloreid, küll aga sisaldab see isegi rohkem rauda kui punane liha! Samuti on külmutatud spinat küllaltki taskukohane.

Koos on alati kergem oma lubadustest kinni pidada ja väljakutse lehelt leiab ka palju põnevaid smuuti retsepte. 7 päeva on ka piisav aeg positiivse harjumuse kujundamiseks, ja peale challenge´i lõppu võid avastada, et keha küsib juba iseenesest uut vitamiinidoosi. Täna on alles väljakutse esimene päev, seega huvilised jõuavad veel facebookis liituda ja alustada: https://www.facebook.com/events/118401035343534/

6 päeva on veel ees ja seega tahaksin teada, mis on teie lemmik smuuti retseptid?

 

Advertisements

2 thoughts on “7-Day Smoothie Challenge

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s